Galerijos identitetas

Ženklo aprašas

Pirminė Alytaus dailės galerijos ženklo idėja – aliuzija į paveikslą.

Ženklo kompoziciją sudaro klasikinio formato (4:3) – stačiakampis rėmas (ažūrinė plokštuma), kurio apatiniame dešiniajame kampe įkomponuotas juodas kvadratas o kairiajame viršutiniame dinaminis elementas saulutės fragmentas (ketvirtis) su trimis iki „žemės“ – apatinės stačiakampio kraštinės vidinės dalies nusileidusiais spinduliais.

Vienu atveju į kompozicija atspindi intensyvų, efektingą geometrinių elementų statiškai dinaminį, abstraktų kubistinį derinį, kitu atveju aktyvina nuorodą į minimalistinio siužeto paveikslą – dangaus skliautu keliaujančia saule savo spinduliais liečiančią simbolinio juodo kvadrato pagrindą.

Saulės vaizdavimas lapo kampe, yra gan dažnai sutinkamas vaikų piešiniuose nuoširdus juslinis kompozicinis pasirinkimas. Be kitų šio sprendinio paaiškinimu, tokį komponavimo variantą galima laikyti užuomina į judėjimą, dinaminį pokytį, virsmą. Taigi saulės simbolio ženkle prasmė – ritmas, virsmas, harmonija ir amžinoji kūrybos šviesa.

Kaip teigiama, kvadratas dažniausiai sutinkama kaip dirbtinai sukurta, bene kasdien mūsų tikrovėje sutinkama geometrinė figūra – įvairių tūrinių formų (ypač sietina kubo) projekcija. Nenatūraliai prigimtinė, bet amžinai mus lydinti. Galinti transformuotis ir priimti į save super universaliosios rutulio formos projekciją – apskritimą arba būti kardinaliai priešingos prigimties stačiakampės piramidės pagrindo projekcija. Ir nenuostabu, kad kvadratas nuo civilizacijų ištakų sietinas su daugybe simbolinių prasmių.

Ženklas – meninės prigimties metafora, dvasinių ir kūrybinių intencijų, realybės suvokimo ir interpretavimo filosofinės sintezės simbolis.

ALD logo juodas vertikalus
ADG logo juodas vertikalus
ADG logo juodas skaidrus vertikalus
ADG logo baltas horizontalus
ADG logo baltas skaidrus horizontalus
Kontaktai
Darbo laikas
  • I: nedirbame

  • II: 10 - 18

  • III: 10 - 18

  • IV: 10 - 18

  • V: 10 - 18

  • VI: 10 - 14

  • VII: nedirbame

Parašykite mums

© Aytaus dailės galerija