Galerija

Alytaus Dailes Galerija

ALYTAUS DAILĖS GALERIJA

Alytaus dailės galerija įkurta 2020 m. yra viena svarbiausių Pietų Lietuvos vizualaus meno įstaigų, kuri už galerijos ribų organizuoja Alytaus miesto dailininkų, šalies ir užsienio vizualaus meno kūrėjų kūrybos parodas ir projektines kultūros ir meno veiklas.

2020 m. liepos mėn. kultūros ir meno įstaigos VšĮ „EGARTA“ vadovo Evaldo Griniaus iniciatyva Alytuje įkuriama viešoji įstaiga „Alytaus dailės galerija“.

Nuo 2012 metų viešoji kultūros įstaiga „EGARTA“ Alytuje ir už jo ribų sėkmingai vykdė plačią kultūrinę meninę veiklą – be kitų renginių inicijavo tokias plačiai pripažintas programas, kaip Alytaus tarptautinė jaunųjų kūrėjų bienalė „Meno kodas“, Alytaus tarptautinė vizualaus meno bienalė „Meno matas“, Alytaus tarptautinis fotografijos festivalis „Foto Fest Alytus“ bei organizavo ir surengė didžiausią, svarbiausią Alytaus miesto ir rajono profesionalaus vizualaus meno sklaidos ir puoselėjimo renginį – tęstinį kultūros projektą „Vizualus menas Alytus“. Beveik dešimtmetį organizacijos vykdoma Alytaus miestui ir šaliai reikšminga veikla atliko strateginę užduotį kuriant prielaidas įsteigti Alytaus miesto profesionalius vizualaus meno kūrėjus vienijančią, aukščiausiu lygiu profesionaliai ir kvalifikuotai Alytuje, Lietuvoje, užsienyje jų kūrybą pristatančią bei Alytaus miestą, miesto kultūros ir meno vyksmą reprezentuojančią, kokybiškai naują nevyriausybinę kultūros ir meno įstaigą – Alytaus dailės galeriją.

Alytaus dailės galerija nuo 2020 metų perėmusi VšĮ „EGARTA“ įgaliojimus, kartu su visomis rengtomis programomis, pradedanti vykdyti ir tęstinį kultūros projektą „Vizualus menas Alytus“ bei kitas perspektyvias pirmtakės vykdytas veiklas, sieks išsaugoti patirties tęstinumą skleidžiant, saugant ir puoselėjant Alytaus ir visos Lietuvos nacionalinės dailės (vizualaus meno) tradicijas, kartu inicijuoti naujų idėjų generavimą, strateginių veiksmų plėtotę, kuriant naują šiuolaikišką kultūros ir meno realybės viziją bei jos įgyvendinimą.

Pereinamuoju laikotarpiu galerijos inicijuojami renginiai vykdomi už galerijos ribų – Alytaus miesto ir šalies parodinėse erdvėse.

Kontaktai
Darbo laikas
  • I: nedirbame

  • II: 10 - 18

  • III: 10 - 18

  • IV: 10 - 18

  • V: 10 - 18

  • VI: 10 - 14

  • VII: nedirbame

Parašykite mums

© Aytaus dailės galerija