4-OJI ALYTAUS JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ BIENALĖ MENO KODAS 2022. STEBĖSENOS

Alytaus jaunųjų kūrėjų bienalė – vienas pagrindinių Alytaus dailės galerijos projektinių renginių, nuo 2014–2018 rengtų VšĮ „EGARTA“, po 4 metų pertraukos atkuriamas su nauja intencija toliau skleisti ir puoselėti Lietuvos jaunųjų profesionalių menininkų kūrybą. Įvertinus jaunųjų kūrėjų kūrybos pristatymo Lietuvoje ankstesnę specifiką, dabarties realijas, rastas esminis tokios formos ir turinio vizualaus meno vyksmo poreikio šalyje faktorius. Įvardintas reikalingumas klasikinio, įprasto ir nesudėtingo administravimo, aiškios, elementarios struktūros atviro bei numatytai tikslinei menininkų grupei prieinamo renginio, kartu visomis prasmėmis modernaus, konkurencingo, perspektyvaus ir pretenduojančio į nacionalinio statuso tęstinį kultūros ir meno projektą.

Kuruoti bienalę pakviesti gerai žinomi talentingi, charizmatiški menininkai – skulptorė Aušra Jasiukevičiūtė ir tapytojas Petras Lincevičius. Abu menininkai ne tik talentingi kūrėjai, bet ir turintys didelę meno vadybos, menotyros ir analizės patirtį tiesioginio komunikavimo su pačia pagrindine projekto dalyvių tiksline grupe – dar studijuojančiais jaunaisiais kūrėjais per akademinio lygio edukacijas, dirbant Vilniaus dailės akademijos lektoriais.

Alytaus dailės galerijos pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės akademija, Vytauto didžiojo universitetu, Kauno kolegija, sukuria nekvestionuojamą precedentą šio projekto ilgalaikei sėkmei.

Alytaus jaunųjų kūrėjų bienalė „Meno matas 2022. Stebėsenos“ yra įtraukta į „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ programą.

Šio projekto (5-oji – jubiliejinė bienalė) artimiausia perspektyva – dalyvavimas 2024 m. rugsėjį–gruodį numatomo Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje programoje. Tuo tikslu numatyta bendradarbiauti su šalia Paryžiaus esančiame Montrouge rengiamos tradicinės Jaunųjų Europos kūrėjų bienalės (JCE) organizatoriais ir Alytaus miesto partnerio Ruano (Rouen) atitinkamomis institucijomis, dėl galimų projektinių kultūros ir meno programų mainų. Tikima, kad šiai idėjai bus pritarta Alytaus miesto instituciniu ir šalies aukščiausiuoju nacionaliniu lygiu.

Alytaus jaunųjų kūrėjų bienalėje „Meno matas 2022. Stebėsenos“, surengtoje Alytaus kultūros centre š. m. gruodžio 1–31 d., bus plačiai pristatyta jaunųjų Lietuvos vizualaus meno kūrėjų kūryba – 2018–2022 m. sukurti kūrybos darbai.

Bienalės organizatorius, rengėjas: Alytaus dailės galerija
Projekto vadovas: Evaldas Grinius
Bienalės kuratoriai: Evaldas Grinius; Aušra Jasiukevičiūtė, Petras Lincevičius.

Bienalės partneriai:
Alytaus kultūros centras
Lietuvos dailininkų sąjunga
Vilniaus dailės akademija
Vytauto didžiojo universitetas
Kauno kolegija
Alytaus kolegija

Dalinis rėmėjas:
Alytaus miesto savivaldybė

Bienalės atidarymas:
Alytaus kultūros centras
2022 12 01, 17:00–18:00

Bienalės vyksmas:
2022 12 01–31
Antradienis-penktadienis ir 1 val. prieš renginius
10:00–18:00

Informacija rėmėjų / partnerių interneto svetainėse
https://www.ldsajunga.com/post/meno-kodas-2022-steb%C4%97senos
https://alytuskc.lt/meno-kodas-2022-stebesenos-4-oji-alytaus-jaunuju-kureju-bienale/

Kontaktai
Darbo laikas
  • I: nedirbame

  • II: 10 - 18

  • III: 10 - 18

  • IV: 10 - 18

  • V: 10 - 18

  • VI: 10 - 14

  • VII: nedirbame

Parašykite mums

© Aytaus dailės galerija